Yaratıcı Fikirler Platformu

Sürdürülebilirlik

Çevreyi ve doğayı korumak
Elyaf Tekstil olarak temel değerlerimizdendir

Hedefimiz, ‘Sürdürülebilir Moda’ üretirken verimliliği de artırarak sektörün lider kuruluşları arasında olan yerimizi daimi kılmaktır.

thumb

‘ELYAF’TA HER GÜN YENİ BİR FİKİR DOĞAR!’

Çalışanlarımızın emekleriyle büyüdüğümüzün bilincinde olmak neticesiyle inanıyoruz ki; en güzel fikirler, en etkili verimlilik ve süreç iyileştirme önerileri özellikle de işi yapan personelin kendisinden gelir.

Bu doğrultuda kalite, verimlilik,maliyet,süreç iyileştirme, proses kısaltma gibi her türlü konu önerilerini biriktirdiğimiz, ‘Fikir Bankası’ adını verdiğimiz bir proje oluşturduk. Burada toplanan fikirleri proje değerlendirme ekibi dahilinde ele alarak hayata geçirme politikası yürütüyoruz.

Sürdürülebilir Moda

Elyaf Tekstil’de sürdürülebilirlik kavramı, kurumsal değerimizin bir parçası olarak, çevreyi ve doğayı korumak, sınırlı kaynaklarımızı tabiatı katletmeden etkin bir şekilde kullanarak geleceğe taşımak ve kalıcı değerler üretmek anlayışına dayanır.

Bu hususta, kalite, inovasyon, çevre, is sağlığı ve güvenliği konularının hepsini bir bütün halinde ele alarak, ulusal ve uluslararası yasa ve standartlara uygun olarak üretim yapmaktayız.

Sürdürülebilir Hammadde Kullanımı

Elyaf Tekstil olarak günümüzün en önemli kelimelerinden biri haline gelen sürdürülebilirlik kavramını vurgulamak ve bu konudaki bilincimizi işimize aktarmak adına, sürdürülebilir hammaddelerle üretilen ‘CONSCIOUS’ adı altında özel bir koleksiyon çıkararak ilave olan her yeni ürünümüz ile bu koleksiyonu her gün daha da büyütmekteyiz.

Sürdürülebilir hammadde kullandığımız ürünlerimizin tamamını belgelendirme hizmeti vermekte ve gerekli deklarasyonları yapmaktayız.

thumb

Sosyal sorumluluk

Elyaf Tekstil, ICS (Initiative Clause Sociale) Sosyal Sorumluluk denetiminden başarıyla geçmiştir.

bg image

Çevre ve Atık Yönetimi & Şeffaflık

Elyaf Tekstil’de kullandığımız tüm kimyasal atıklar geri dönüşüm ünitelerine gönderilerek çevreye zararsız hale getirilir.

Elyaf Tekstil, 2018 den bu yana kimyasal atık denetleme sistemlerinin kontrolünde sektöründe bağımsız BVE3 sistem üyesidir. Bu platform üzerinden boya ve yardımcı kimyasal tüketimlerimiz ve atık miktarlarımız denetim altında tutulmaktadır.

Elyaf Tekstil, sosyal uygunluk ve çevre yönetimi (enerji yönetimi/kimyasal ve atık yönetimi) takiplerinin bağımsız sistem üzerinden yapılıp denetlendiği HIGG Index’e kayıtlıdır.

Sertifikalar